DOLAR 32,9309 0.16%
EURO 35,3797 0.1%
ALTIN 2.455,990,21
BITCOIN 20395823,55%
Adıyaman
34°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ADYÜ’de hazırlanan proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü

ADYÜ’de hazırlanan proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü

ABONE OL
31 Ağustos 2023 20:18
ADYÜ’de hazırlanan proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Teknoloji Destekli Zenginleştirilmiş Sesli Okuma Etkinliklerinin Etkililiğinin Değerlendirilmesi” başlıklı proje kapsamında depremden etkilenen okul öncesi dönem çocukların psikososyal gelişimlerini desteklemek için tasarlanacak teknoloji destekli ve zenginleştirilmiş etkileşimli sesli okuma etkinliklerinin (TD-ZESO) etkililiği incelenecek.
Projede; Adıyaman Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Rabia Özen Uyar, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Aydemir, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Dr. İbrahim Doyumğaç, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Saadin Oyucu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Doç. Dr. İsa Yücel İşgör ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Hatice Dağlı araştırmacı olarak görev alırken, University of Arkansas’tan Dr. Mehmet Gültekin yurt dışı araştırmacı olarak projeye destek verecek. 
Proje, 06.02.2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremlerden en fazla etkilenen Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde yürütülecek olup, çalışma grubunu bahsi geçen illerde ikamet eden ve okul öncesi eğitim kurumuna devam eden 36-72 aylık çocuğu olan depremzede ebeveyn-çocuk ikilileri oluşturacak. 
Projede ayrıca, lisans ve lisansüstü bursiyerlerin de görev alacağı bildirildi.

Kaynak : PHA

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP