DOLAR 32,9971 0.3%
EURO 35,4304 0.16%
ALTIN 2.477,310,33
BITCOIN 20173900,29%
Adıyaman
39°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ADYÜ’de Student Talk etkinliğinin ikincisi düzenlendi

ADYÜ’de Student Talk etkinliğinin ikincisi düzenlendi

ABONE OL
12 Nisan 2022 11:08
ADYÜ’de Student Talk etkinliğinin ikincisi düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite Yunus Emre Konferans Salonu’ndaki etkinliğe Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selcen Yüksel Perktaş, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ebubekir İnan ile Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Çetinkaya, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.
Etkinlikte İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri tarafından İngilizce olarak yapılan konuşmalarda; Ortaçağ duvar halıları, veba döneminde yaygınlaşan ve “Ölüm Dansı” olarak bilinen kavramın görsel örnekleri, Ortaçağ müziği, parşömen ve el yazmalarının üretim süreçleri hakkında bilgiler verildi.
Ayrıca, bir Ortaçağ İngiliz romanı olan “Sir Gawain and The Green Knight” ele alınarak modern çizimler gibi konularla Ortaçağ İngiliz kültürünün çeşitli yönleri anlatıldı.
Sunumların ardından konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selcen Yüksel Perktaş, pandemi süreci sonrasında Bilim ve Sanat Platformu çatısı altında gerçekleşen ilk etkinliğe katkı sunan Dr. Öğr. Üyesi Oya Bayıltmış Öğütcü’ye ve öğrencilere teşekkür ederken, öğretim üyeleri ve öğrenciler arasındaki etkileşimi artıran bu tür etkinliklerin devam etmesinin önemini vurguladı.
Etkinlik, sunum yapan öğrencilere teşekkür belgesi sunulması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP