DOLAR 32,9623 0.19%
EURO 35,3478 -0.08%
ALTIN 2.466,76-0,10
BITCOIN 20157370,26%
Adıyaman
41°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aile Destek ödemeleri yatırılmaya başlandı

Aile Destek ödemeleri yatırılmaya başlandı

ABONE OL
8 Aralık 2023 14:26
Aile Destek ödemeleri yatırılmaya başlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Destek Programında bugüne kadar ihtiyaç sahibi hanelere toplam 60,3 milyar lira destek sağladıklarını ifade etti.
Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden bu programa dahil ettiklerini vurgulayan Göktaş, “Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını hatırlatan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız” ifadelerini kullandı.
Aile Destek Programı nedir?
Türkiye Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelerin desteklenmesi amacıyla 12 aylık ödeme dönemi ile sınırlı olmak üzere, hanelerin kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için 850-1250 TL tutarları arasında değişen aylık yardım ödenmesini içeren bir yardım programıdır. Başvurular, e-Devlet üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabiliyor.
 

Kaynak : PHA

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP