DOLAR 32,5032 0.69%
EURO 34,9627 0.1%
ALTIN 2.408,160,73
BITCOIN 2175023-0,51%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milletvekili Tutdere: Sincik oy verirken şampiyon, hizmet alırken sonuncu – Videolu Haber

ABONE OL
6 Eylül 2023 15:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen CHP Sincik İlçe Kongresi’nin ardından Sincik İlçe Başkanı Mustafa Şahin ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere burada Sinciklilerle bir araya geldi. Ardından CHP Sincik ilçe örgütüyle birlikte Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut’u ziyaret etti. 
“Her seçimde iktidara yüksek oranda oy veren sincik mağdur ediliyor”
Sincik’te de Adıyaman’daki diğer ilçelerde olduğu gibi vatandaşların depremden kaynaklı öncelikli sorunları olduğunu vurgulayan Tutdere, “Sincik her seçimde iktidar partisine çok yüksek oranda oy veren bir ilçemiz. Ancak bugün yapmış olduğumuz istişarelerde de gördük ki iktidar deprem sonrası Sincikli’ye yeteri kadar ilgi göstermemiş. Özellikle İnlice Beldesindeki yurttaşlar 6 Şubat depremlerinin aylar geçmiş olmasına rağmen sorunlarının giderilmediğini ve halaa Sivrice depreminden kalan eksiklikler olduğunu ifade ettiler. Sivrice depreminde evleri ağır hasarlı olan yurttaşlarımızın bir kısmının evlerinin temelleri atılmış, bir kısmının bugüne kadar yer seçimleri dahi yapılmamış. Vatandaşlar o günden bugüne mağdur. 6 Şubatta meydana gelen depremlerde mağdur olan yurttaşlarımızın da yer tespitleri konusunda sıkıntılar var” dedi. 
“Dışarıda olan, barınma sorunu çözülmeyen yurttaşlarımız var”
Sinciklilere verilen konteynerlerin kış koşullarına uygun olmadığını ifade eden Milletvekili Tutdere, “Vatandaş kışı bu konteynerlerde nasıl geçireceğiz diye kara kara düşünüyor. Verilen konteynerlerde malzeme eksikliği var, klimalar yok. Dolayısıyla kışa hazırlık anlamında öncelikle konteynerlerin mevsim koşullarına uygun hale getirilmesi ya da değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca hem İnlice’de hem de Sincik’in diğer köylerinde bir an evvel yer tespitlerinin yapılması büyük önem arz ediyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrı yapıyoruz: Sincik şampiyon olduğunuz bir ilçe. Şampiyon olduğunuz ilçedeki yurttaşlar ve Adıyaman halkı sizlerden depremin yaralarının sarılması konusunda daha çok destek bekliyor. Biz Adıyaman’ın dört bir yanındaki tüm yurttaşlarımız adına hükümete, İçişleri Bakanlığı’na, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlıklarına çağrı yapıyoruz. Kış koşulları yaklaşıyor, mevsim koşulları ağırlaşacak. Dışarıda olan, barınma sorunu çözülmeyen yurttaşlarımız var. Elinizi çabuk tutun, vatandaşlarımızın daha çok mağdur olmaması için tedbir alın. Bütün kurumları daha duyarlı olmaya, tedbir almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.  
“Sincik halkı da adıyaman halkı da hizmet bekliyor”
Dayanışma içerisinde olacaklarını yineleyen Tutdere, “Biz dayanışma içerisinde yaralarımızı saracağız. Adıyaman milletvekili olarak Sincikli’nin de tüm Adıyaman halkının da sesi olmaya devam edeceğiz. Biz sorunları gündemde tutmaya devam edeceğiz. Ta ki sorunlar çözülünceye kadar halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha söylüyoruz: Sincik halkı hizmet bekliyor. Birtakım çalışmalara başlamış ancak çalışmaların hızlandırılması gerekiyor. Ayrıca bir an evvel vatandaşların kalıcı konutlara kavuşturulması gerekiyor. Aksi takdirde buralardaki göç devam edecek, ilçelerimiz boşalacak ve yazık olacak Adıyaman’ımıza, Sincik’imize.” şeklinde konuştu.
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP